Podatki

Dowiedz się wszystkiego o podatkach


 • Podatki

  • Wszyscy płacimy podatki, jednak nie wszyscy wiedzą że podatki mają określoną swoją funkcję. Logiczna sprawa że najistotniejsza z funkcji jest funkcja fiskalna i to ona odpowiada za finansowanie wydatków publicznych. Jednak znajdziemy również inne funkcje, tak zwane poza fiskalne
   zaliczymy do nich:
   -funkcja stabilizacyjna, której celem jest zapewnienie gospodarce niczym nie zakłóconego działania, funkcja to oddziaływuje na rynek za pomocą regulacji przepływu pieniędzy
   - funkcja alokacyjna, to w ramach tej funkcji są narzędzia oddziaływujące na produkcję. Funkcja ta ustala wysokość podatków jak i również wskazuje kto powinien zostać opodatkowany.
   - funkcja redystrybucji odpowiada za podział zgromadzonych podatków oraz regulowanie braków i nadwyżek. Do skutecznej i dobrej polityki fiskalnej, a właściwie jej prowadzenia jest wymagana bardzo dobra znajomość zależności oddziaływając na rynkach finansowych. Osoby, które decydują o ich wysokości powinny być wysokiej klasy specjalistami w swoich zawodach. Doskonale znającymi realia rynku, oraz działania wszelkich zależności pomiędzy podmiotami a rynkiem i konsumentami. Upraszczając powinni oni być wybitnymi ekonomistami jak i finansistami. Wymienione funkcje są interpretowane na różne sposoby, tylko jedna z nich może być interpretowana i jest interpretowana jednoznacznie. Jest to funkcja dochodowa. Pozostałe funkcje są w zależności o rządzących i poglądu ich ministrów finansów realizowane w różny sposób. To głównie wynika z tego że różne partie mają różne poglądy na poszczególne sektory działalności państwa i na różne sposoby ich finansowania.

Biura – dotacje

, napisany: December 31, 2015

image Wiele osób będzie starało się o jakieś dotacje. Każdy może tego wszystkiego szukać jeśli tylko chce. Zawsze na coś w tym wszystkim można sobie pozwolić. Jest w wielu miastach całkiem sporo biur, które będą się tym wszystkim zajmowały i tam zawsze możemy szukać pomocy. Nikt nam nie będzie niczego zabraniał. Wiele będzie od nas zależało i zawsze możemy pójść, aby zaczerpnąć jakiś informacji. W takich miejscach także staramy się o takie dotacje składając różne dokumenty. Znajdźmy na to wszystko jakieś swoje rozwiązanie, ponieważ warto. Wszystko jest naszą kwestią i wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Niczym nie trzeba się przejmować, ani o nic nie trzeba się martwić. Wszystko w naszych rękach. Chyba możemy to zrozumieć. Takie sprawy mimo wszystko naprawdę nie będą trudne. Ludzie lubią mieć w tym wszystkim swoje prawa. Nic złego nie będziemy mieli w tym wszystkim. Tak wiele zależy od nas. W tej kwestii jest tego wszystkiego całkiem sporo. Trzeba się tylko zastanowić i przemyśleć na czym będzie nam w tym zależało.

Podobne wpisy

29Odkąd tylko istnieją urzędy państwowe, potrzebni są wyszkoleni ludzie, którzy powoływani są do obsługi klientów, których zakres wiedzy z dziedziny prawa, księgowości, czy ogólnie ekonomii jest nadzwyczaj niewielki. Urzędnicy państwowi posiadający tak ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną muszą dobrze zarabiać. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ, pracownicy urzędów, które zajmują się tylko regionem, nie mogą fizycznie pozwolić sobie na wynagradzanie pracowników powyżej pewnego pułapu, jednak pamiętać trzeba również o tym, że w większych aglomeracjach miejskich, ludzie tacy zarabiają bardzo duże pieniądze, nawet do około dziesięciu tysięcy brutto na miesiąc.

Trzeba zaznaczyć także, że jest wiele wynagrodzeń dodatkowych, premii czy innego rodzaju nagród motywacyjnych dla urzędników, dlatego nie powinni o ni narzekać na swoją pracę, tym bardziej na zarobki. Wspomniani wcześniej pracownicy na szczeblu gminnym i powiatowym mogą liczyć na zarobki od trzech do około pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście wszystkie podawane kwoty są kwotami brutto.