You are here: Home > Kredyty > Metody poprawiania wiarygodności w oczach banku

Metody poprawiania wiarygodności w oczach banku

Jeżeli czujemy, że z nasza zdolnością może być problem warto jest skorzystać z kilku prostych trików i dzięki temu poprawić swoje notowania w banku. Najprostsza metoda to założenie konta w banku, w jakim planujemy zaciągnąć w przyszłości kredyt. Dzięki temu bank dokładnie widzi, jakie kwoty i z jakiego tytułu wpływają na nasze konto a co za tym idzie łatwo może zweryfikować wysokość Twoich zarobków. Dzięki temu widzi, kto wpłaca oraz że są to pieniądze za prace.

Kolejnym sposobem budowania historii kredytowej i jej poprawiania jest zakup na raty, dobrze jest kupić kilka rzeczy nawet wówczas, kiedy stać Cię na ich zakup za gotówkę. Dzięki temu, że zaciągnąłeś kredyt w przeszłości i spłaciłeś go w terminie jesteś dla banku wiarygodnym klientem a co za tym idzie będzie Ci zdecydowanie łatwiej uzyskać kredyt w takiej wysokości, w jakiej wnioskujesz lub na lepszych warunkach.

Na raty najlepiej kupować w momencie, kiedy znajdziemy promocję 0%. Wówczas można powiedzieć, że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, z jednej strony nie ponosimy kosztów kredytu a z drugiej już sobie budujemy pozytywną historię kredytową i jawimy się dla banku jako osoba, która dotychczas bezproblemowo spłacała swoje zobowiązania.

Warto jest tym zainteresować się względnie wcześnie, im szybciej zaczniemy budować swoją historię kredytową i im więcej spłacimy kredytów tym łatwiej będziemy je otrzymywać w przyszłości a co za tym idzie będziemy mogli łatwiej otrzymać w przyszłości kredyt.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.