Podatki

Dowiedz się wszystkiego o podatkach


 • Podatki

  • Wszyscy płacimy podatki, jednak nie wszyscy wiedzą że podatki mają określoną swoją funkcję. Logiczna sprawa że najistotniejsza z funkcji jest funkcja fiskalna i to ona odpowiada za finansowanie wydatków publicznych. Jednak znajdziemy również inne funkcje, tak zwane poza fiskalne
   zaliczymy do nich:
   -funkcja stabilizacyjna, której celem jest zapewnienie gospodarce niczym nie zakłóconego działania, funkcja to oddziaływuje na rynek za pomocą regulacji przepływu pieniędzy
   - funkcja alokacyjna, to w ramach tej funkcji są narzędzia oddziaływujące na produkcję. Funkcja ta ustala wysokość podatków jak i również wskazuje kto powinien zostać opodatkowany.
   - funkcja redystrybucji odpowiada za podział zgromadzonych podatków oraz regulowanie braków i nadwyżek. Do skutecznej i dobrej polityki fiskalnej, a właściwie jej prowadzenia jest wymagana bardzo dobra znajomość zależności oddziaływając na rynkach finansowych. Osoby, które decydują o ich wysokości powinny być wysokiej klasy specjalistami w swoich zawodach. Doskonale znającymi realia rynku, oraz działania wszelkich zależności pomiędzy podmiotami a rynkiem i konsumentami. Upraszczając powinni oni być wybitnymi ekonomistami jak i finansistami. Wymienione funkcje są interpretowane na różne sposoby, tylko jedna z nich może być interpretowana i jest interpretowana jednoznacznie. Jest to funkcja dochodowa. Pozostałe funkcje są w zależności o rządzących i poglądu ich ministrów finansów realizowane w różny sposób. To głównie wynika z tego że różne partie mają różne poglądy na poszczególne sektory działalności państwa i na różne sposoby ich finansowania.

Wszystko dla nas

, napisany: January 6, 2016

image Dofinansowania z UE powstały po to, aby było nam jak najlepiej. Można śmiało powiedzieć, że tego wszystko jest robione dla nas. Nikt nie powinien mieć co ku temu żadnych wątpliwości. Każdy może to zrozumieć i każdy w tym wszystkim może na coś sobie pozwolić. Chyba nie ma w tym nic złego, aby ludzie korzystali z tego, na czym im najbardziej zależy. Dofinansowania z UE dają nam wiele możliwości na wszystko. Nie trzeba się tym martwić. Wszystko jest dla nas, więc po prostu korzystajmy. Jesteśmy wolnymi ludźmi. Nikt nie może za nas decydować i nikt za nas nie będzie korzystał. Wszyscy bardzo dobrze o tym wiemy. Nie ma na pewno w tym wszystkim nic złego. Ludzie mają swoje opcje i mają swoje prawa. Bardzo dobrze o tym wiemy. Miasta także starają się o różne dofinansowania po to, aby każdy w dowolny sposób mógł sobie korzystać z tego co powstanie i także po to, aby jak najlepiej pomóc ludziom. Można to sobie na swój sposób wszystko przemyśleć i zrozumieć. Ale na pewno nie ma w tym nic złego. Korzystajmy.

Podobne wpisy

29Odkąd tylko istnieją urzędy państwowe, potrzebni są wyszkoleni ludzie, którzy powoływani są do obsługi klientów, których zakres wiedzy z dziedziny prawa, księgowości, czy ogólnie ekonomii jest nadzwyczaj niewielki. Urzędnicy państwowi posiadający tak ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną muszą dobrze zarabiać. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ, pracownicy urzędów, które zajmują się tylko regionem, nie mogą fizycznie pozwolić sobie na wynagradzanie pracowników powyżej pewnego pułapu, jednak pamiętać trzeba również o tym, że w większych aglomeracjach miejskich, ludzie tacy zarabiają bardzo duże pieniądze, nawet do około dziesięciu tysięcy brutto na miesiąc.

Trzeba zaznaczyć także, że jest wiele wynagrodzeń dodatkowych, premii czy innego rodzaju nagród motywacyjnych dla urzędników, dlatego nie powinni o ni narzekać na swoją pracę, tym bardziej na zarobki. Wspomniani wcześniej pracownicy na szczeblu gminnym i powiatowym mogą liczyć na zarobki od trzech do około pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście wszystkie podawane kwoty są kwotami brutto.